1. Dhamma-vinaya. A Vinaya piṭaka kialakulása és felépítése. Mahāpadesa. A kommentár (Buddhaghosa: Samanta pasādika) és alkommentárok. Az elköteleződés: Pāṭimokkha. A szerzetessé válás két fokozata: beavatás (pabbajjā) és befogadás (upasampadā). A novícius (sāmaṇera). A tíz fogadalom. A szerzetes négy szükséglete: alamizsna (piṇḍapāta), ruha (cīvara), szállás (senāsana), gyógyszer (bhesajja). A négy szükséglet helyes használata.
2. A pártfogás (nissaya). Az oktató-mester (upajjhāya) és a tanító (ācariya). Az oktató-mester/tanító és a tanítvány kötelességei és a mentességek. A pártfogás érvényének elveszése, elbocsátás, visszatérés. A ruha érvényes letétele. A Vibhaṅga elemzés szempontjai. Súlyos (thullaccaya) és könnyebb (dukkatā,
dubbhāsitā) vétkek. A vétkek hét csoportja és az ügyek elrendezésére vonatkozó hét szabály (adhikaraṇa-samatha): „ahogy a földet benövi a fű, úgy kell elrendezni az ügyet, hogy többé ne legyen vita felőle”.
3. A legyőzetés (pārājika) négy szabályából az 1-2.: nemi egyesülés, lopás.4. A legyőzetés (pārājika) négy szabályából a 3-4.: ölés, nemlétező spirituális megvalósítással kérkedés.
5. A Közösség előtt feltárandó 13 vétségből (saṅghādisesā-dhammā) az 1-7.: intim kapcsolat nőkkel, lakóhely építése jóváhagyás nélkül.
6. A Közösség előtt feltárandó 13 vétségből (saṅghādisesā-dhammā) a 8-13.: alaptalan vádaskodás, a Közösség meghasítása (saṅgha-bheda), az intés semmibevétele, rossz példa mutatása. Kétféle kétes ügy (aniyatā-dhammā).
7. Az elkobzást maga után vonó 30 megvallandó vétségből (nissaggiyā-pācittiyā-dhammā) az 1-17.: szükségleti eszközök (ruha, takaró) szükségen felüli birtoklása, a közösségnek szánt dolgok kisajátítása. Vallomástétel. Elkobzás.
8. Az elkobzást maga után vonó 30 megvallandó vétségből (nissaggiyā-pācittiyā-dhammā) a 18-30.: arany-ezüst, alamizsnás-csésze, erősítőszerek, ruha készíttetése, a közösségnek szánt dolgok kisajátítása.
9. A 92 megvallandó vétségből (pācittiyā-dhammā) az 1-30.: a kolostori együttélés szabályai morális hibák és viselkedési hibák esetén: helytelen beszéd, hazugság, gorombaság, együttlét nőkkel, apácákkal, novíciusokkal, fekvőhely használata, tanítás, természetvédelem.
10. A 92 megvallandó vétségből (pācittiyā-dhammā) a 31-60.: a kolostori együttélés szabályai morális hibák és viselkedési hibák esetén: étkezés, vendégeskedés, oktalan viselkedés.
11. A 92 megvallandó vétségből (pācittiyā-dhammā) a 61-92.: a kolostori együttélés szabályai morális hibák és viselkedési hibák esetén: élőlények pusztítása, utazás, téveszmék elfogadása, rágalmazás, a szabályok semmibevétele. Négy meggyónandó vétség (pāṭidesanīyā-dhammā).
12. A gyakorlással kapcsolatos 75 előírás (sekhiyā-dhammā): a mindennapi viselkedés szabályai, jómodor, udvariasság, elegancia, és a velejáró önreflexió.
13. Buddhista szertartások. A holdnapok (uposatha). A vassa kezdete és vége. A meghívás szertartása (pavāranā). A kathiṇa szertartás. A Szangha ünnepe (Āsāḷhā pūjā).
14. Világiak és szerzetesek. A világi követő (upāsaka) és az otthontalan (anāgārika). Világiak és a fogadalmak. Menedékkérés, öt, nyolc, tíz fogadalom. Világi erények: hit (saddhā), erény (sīla), nagylelkűség (cāga), bölcsesség (paññā) és a jó barátság (kalyāna mittatā). A világi követő útja (D.21. Sigālaka sutta).